3. B

• 1. 4. – 2. 4. 2021 – velikonoční prázdniny
    • 1. 7. – 31. 8. 2021 – hlavní prázdniny

Co se děje v 3. B?

Zdravíme naše rodiče, příznivce, kamarády, povzbuzovatele a všechny, kteří chtějí vědět, co se u nás děje.

Stejně jako všichni třeťáci, tak i my se potkáváme denně v on-line prostředí. Techniku jsme se naučili zvládat, a i když občas vypadne signál nebo zmáčkneme jinou ikonu, než máme, jsme dopoledne stále spolu.

Aktuálně diskutujeme nad vynálezy, které by pomohly naší planetě. A také je vymýšlíme, protože se účastníme ekologického projektu Staň se vynálezcem pro planetu Zemi. V hodinách prvouky jsme se zabývali sluneční soustavou, v hodinách psaní zase ekologií. Některé naše geniální vynálezce se svými nápady můžete vidět na fotografiích. Vynálezy sloužící k očištění planety od odpadků či k ušetření pitné vody jsou skvělé.

Protože se jaro konečně rozběhlo správným tempem, začali jsme v rámci prvoučného učiva   rostlinách sadit a sázet. Z výukových videí už víme, jak velmi důležité jsou pro stromy houby, co je to fotosyntéza a jak klíčí rostliny v půdě. Na fotkách opět uvidíte naše zdařilé pěstitelské pokusy s hráškem, řeřichou, rajčaty apod. Dobře víme, že bez vody, světla, živin a tepla by nám nic nevzešlo. Máme i takové zahradníky, kteří dle návodu paní učitelky řízkováním rozmnožují rostliny, klobouk dolů!

Nejsme žádní lenoši, kteří tráví všechen čas u počítače, a tak jsme si dali další výzvu v podobě aplikace Krokoměr. Díky ní sbíráme data o aktivitě v jednotlivých dnech. Již za jeden víkend máme rekordmany, kteří nachodili v součtu i přes 40 kilometrů! V této aplikaci jsou zaznamenávány skoky na trampolínách, cvičení, běh i jízda na kole. A vězte, že tělocvik dětem moc chybí, tak si někteří chodí zacvičit do našeho parku soukromě, což je na fotkách také vidět.

V mezičase procvičujeme jemnou motoriku a vyrábíme velikonoční dekorace v podobě zajíčků a ptáčků. Také si umíme vyrobit i tlačítkový telefon.

I když bychom chtěli být spolu, dívat se na sebe jen skrze kameru není taková legrace jako ve škole, neztrácíme naději. Zdraví je důležité, ale naše kamarádství také. A tak si spolu rádi povídáme alespoň přes obrazovku.

Co dodat? Těšíme se na sebe i na školu jako nikdy dříve. Buďme všichni zdraví, optimističtí a zvídaví jako školáci ze 3. B.

Třídní učitelka Mgr. Stanislava Zelinková

3. B se zúčastnila 22. 4. Dne Země sbíráním odpadků v okolí bydliště

Hlásíme úspěch!

Naše třída 3. B se zúčastnila dubnové soutěže mladých vynálezců a výtvarníků s názvem Staň se vynálezcem pro planetu Zemi vyhlášené AFO týmem časopisu Junior. I když probíhala distanční výuka, děti se vrhly do vytváření svých nápadů s nadšením. A měli jsme úspěch! Přesněji Kateřina Roháčková získala 2. místo se svým fantastickým robotem pojmenovaným Odpadkátor T1000, ke kterému sestavila nejen návod, ale především jej vyrobila tak, že vypadá jako skutečný. Ta námaha a spousta času stráveného nad tímto nápadem se vyplatila. Kačenko, GRATULUJEME!

Dále pak krásné 7. místo získal Michal Galia se svým nápadem ponorky, která čistí mořské dno od odpadků. Vydařený obrázek se porotě moc líbil. Oba vítězové obdrží diplom a věcné ceny. Všichni naši ostatní účastníci dostanou k diplomu také slevový kupon pro vstup do olomoucké Pevnosti poznání. Tam je to pro mladé vynálezce jako v ráji. Obě vítězné práce přikládáme k nahlédnutí. A ještě jednou gratulujeme.

Vynálezci 3. B s třídní učitelkou Mgr. Stanislavou Zelinkovou.

Poslední aktuality

• Učitelé