V naší třídě 3. B je Halloween tradicí a ani letos tomu nebylo jinak. V úterý 31. října se prostor naší třídy proměnil v hrad Sychrov, kde v hradní kapli pod nadzvedávající se kachličkou ležel upír Cucavec. Původně se však jmenoval Johan Cica ze Sychrova a jako zlý pán byl čarodějnicí zaklet. My jsme ho ovšem vysvobodili. Protože naříkal a prosil.

Naše třídní strašidla byla krásná, spojila své síly při plnění sedmi úkolů a podařilo se. Nejtěžší bylo sníst krvavé propíchnuté oko vlastní výroby. Ale nikdo neselhal, naopak, moc si na něm všichni pochutnali. Velkým zážitkem bylo i naučit se zapalovat hřbitovní svíčku nebo složit kostlivce, jehož kosti byly rozházeny po hradním hřbitově. Tajenka, kterou strašidla vyluštila, zněla NEBOJ SE! Ale nebojte se, nebáli se.

A co na náš halloweenský den říkaly děti? Pardon, vlastně strašidla.
Sebík: Ten Halloween je dobrý a jsem šťastný.
Kubík: Mně se líbilo, jak jsme kreslili na kelímek, pavouci a balónky. A jak jsme se všichni naučili zapalovat svíčku.
Anička: Nejvíc se mi líbilo vypíchnuté oko a kostlivec, byl to nejlepší den.
Alenka: Líbily se mi všechny masky, protože každý byl nějaké strašidlo.
Zuzka: Když je to dalton, tak je ve škole největší zábava.
Paťa: Bylo to moc dobré učení.
Libor: Nejvíc se mi líbilo, jak jsme plnili úkoly.
Klárka: Moc se mně líbila paní učitelka.
Nelka: Mně se líbilo, jak jsme četli o tom Cucavci.
Matěj: Paní učitelka učila strašáky a na tabuli visela strašidelná lebka, byla to hrůza.
Sofinka: Byl to můj nejlepší den.

S přáním zdraví a pohody se loučí vaše strašidla ze 3.B!

Mgr. Stanislava Zelinková