V pátek 28. dubna nás všechny čtyři druhé třídy čekala v parku za školou čarodějnická zábava. Vyrazili jsme v kostýmech, jako kdybychom přicestovali do Bradavic, do školy čar a kouzel v přírodě. Na jednotlivých stanovištích jsme ve dvojicích plnili netradiční a hlavně tematické úkoly. Např. jsme luštili šifru z knihy kouzel a husím brkem jsme tajenku psali na pergamen. Lovili jsme netopýry na udici a poznávali rozličné byliny, což musí každá čarodějnice umět, to jistě uznáte. Umíme uvařit i odporný bublavý lektvar. Nedílnou součástí výuky mladých čarodějů a čarodějnic je i dobrá fyzická kondice, a tak jsme šplhali po pavučině pro masité pavouky a pohybovali jsme se na dvou lanech nad propastí. Plnili jsme i vědomostní kvíz, sestavovali kočičí skládanku a snažili si procvičit paměť nad čarodějnými obrázky.
Všechny úkoly stihli jen někteří, každý se však bavil a všem nadějným čarodějům se tento den moc líbil. Odměny byly sladké i tekuté.
Poděkování za kouzelný den patří rodičům a prarodičům, kteří pomáhali, zajistili odměny, věnovali se dětem na stanovištích a podpořili nás svými nápady. Zdařilou akci si podle podobného scénáře chceme za rok zopakovat.

Čarodějky a čarodějové II. třídy se svými čaropedagogy