V pátek 24. února děti nemohly dospat, jen aby se už vypravily do brněnského planetária. Všechny třídy druhého ročníku se hned od rána těšily, jaký zajímavý program jim zaměstnanci Hvězdárny a planetária na Kraví hoře přichystali.
Setmělá kupole sloužila jako promítací plátno a děti s úžasem sledovaly Měsíc a ostatní planety sluneční soustavy. Postupně se nám odkrývala tajemství souhvězdí Velké medvědice a kde ji na obloze hledat. Nakonec jsme však viděli všechna souhvězdí od Orionu až po Kozoroha. Při otáčení hvězdné oblohy do jarní a zimní pozice nám šla všem trochu hlava kolem. Prezentace byla moc hezká a dětem se velmi líbila. V další části programu dětem promítli pěkně vizuálně zpracovanou pohádku Kouzelný útes. Mimo jiné zde žáci zjistili, že Měsíc způsobuje příliv a odliv a že společné úsilí všech může zachránit i to, co by jedinec sám nedokázal.
Děti si s velkou chutí také nakoupily v prodejně planetária drobnosti v podobě pohlednic a vzácných kamenů. Rozloučili jsme se s planetáriem panoramatickým výhledem na Brno. Zajímavý a netradiční den plný zážitků byl moc fajn, děkujeme všem, kteří se na jeho organizaci podíleli.

Kolektiv pedagogů a žáků druhého ročníku