Jak čerti vařili guláš

Adventní čas je pro mnohé děti dlouhý, protože netrpělivě čekají na Vánoce. A tak jsme našim malým kamarádům z nultého ročníku, prvních i druhých tříd zkrátili tuto dobu divadelním představením Jak čerti vařili guláš. Ono poskládat vystoupení pro celou třídu herců, aby děj měl spád a všechny to bavilo, není vůbec jednoduché. Ale protože třída 3. B už má s divadelním vystoupením zkušenosti, s nadšením se naši herci a herečky pustili do práce. Režie paní učitelky, nápověda paní asistentky a půjčené kostýmy z Foxy módy vytvořily roztomilé a vtipné chvilky pro herce i diváky. Děti zjistily, že i andělé mohou pozlobit čerty. Pohádka nakonec díky zásahu sv. Mikuláše dobře dopadla, a dokonce se na pódiu tančilo a zpívalo tak vesele, jak to k divadlu patří.

Za podporu a velmi příznivé ohlasy našemu divadelnímu kusu děkujeme kolegům ze školy na Lidické i panu řediteli a paní zástupkyni Jitce Benové. Tolik výrazných hereckých osobností jsme jistě neviděli naposled a snad brzy uvidíme další zdařilé divadlo.

Mgr. Stanislava Zelinková