Naše škola se každý rok na podzim tradičně účastní informatické soutěže Bobřík informatiky. Během listopadu se tedy žáci 3.-9. ročníku zapotí u 12 úloh, které vyžadují důvtip a logické myšlení. Žáci, rozdělení do kategorií podle věku, řeší různě náročné úkoly a snaží se získat dostatek bodů a ulovit bobříka. Ačkoli to není snadné, v každé třídě se vždy najde několik žáků, kterým se to podaří. Letos jsme také slavili jeden velký úspěch. Karla Boháčková ze 4. A získala maximum bodů, a patří tak mezi nejlepší řešitele v celé České republice. Gratulujeme!

Pokud byste chtěli zjistit, jak jste na tom s logickým myšlením, můžete si lov na bobříka informatiky vyzkoušet na vlastní kůži. Na stránkách www.ibobr.cz v záložce archiv naleznete soutěžní testy z minulých let. Hodně štěstí při lovu!

Mgr. Martina Kozderová