4. D

E-mail: nikola.michalkova@zspohorelice.cz

Tel.: 519 424 551

Počet dětí: 19

Budova: Dlouhá 35 (Domeček)

• jarní prázdniny od 11. 2. do 15. 2.
  • 7.55 – 8.40 8.50 – 9.35 9.50 – 10.35   10.45 – 11.30 11.40 – 12.25
    • 18. 4. – 19. 4. 2019 – velikonoční prázdniny
    • 29. 6. – 1. 9. 2019 – hlavní prázdniny

JARNÍ DALTON

Během pátku se v naší třídě uskutečnila již sedmá daltonská výuka. Žáci si mohli libovolně poskládat lavice a pracovat ve skupinkách, které jim nejlépe vyhovovali. Společnými silami se snažili správně vyplnit daltonský list Jaro už je tu. V básni Františka Halase bylo jejich úkolem vyhledat podstatná jména a určit jejich vzor, v matematické části opakovali učivo, které společně v hodinách probíráme. Nechyběly ani obrázky k vybarvení a zhodnocení celé práce.

MATEMATICKÝ KLOKAN

V pátek 22. března řešili žáci naší třídy Matematického klokana. Všichni se pilně soustředili a snažili se na nelehké otázka najít správnou odpověď. Všechny bych tímto chtěla moc pochválit a velmi oceňuji, že i ti žáci, kterým matematika moc nejde nebo ji nemají v oblibě, se do této práce pustili s odhodláním a dosáhli velmi dobrých výsledků.

Po vyhodnocení jsme ve třídě předali diplomy třem nejlepším řešitelům – 1. místo Barbora Kopčíková, 2. místo – Michal Vrška a 3. místo Michal Urban.

JARO PŘIŠLO I K NÁM

I my ve škole jsme se rozhodli přivítat přicházející jaro. V rámci výtvarné výchovy malovali žáci rozkvetlé jarní stromy, které následně ozdobily naši třídu. Nad okny nám visí také praporky s jarními květinami – sněženkami, bledulkami a narcisky.

Během třídnické hodiny žáci společně zasadili keřík rajčete, o který mají za úkol se starat. Pokud ve své snaze nepoleví, snad si na konci školního roku pochutnáme na sladkých rajčatech.

Poslední aktuality

• Učitelé

• Petra Slančíková
      Třídní učitelka
      Ve škole v Pohořelicích jsem prvním rokem. Dříve jsem jako asistentka pedagoga a vychovatelka pracovala na základní škole v Mikulově. Mezi moje zájmy patří cestování, četba a divadlo.