V předvánočním čase 20. prosince 2023 jsme se sešli na školním dvoře na Dlouhé k zahájení nové bruslařské sezóny. Ledovou plochu nám zahájily žákyně školy krátkou a velmi vydařenou krasobruslařskou ukázkou, poté následovala hokejová exhibice v podání žáků 4. a 5. ročníku.

Ti si také přichystali krásné a originální betlémy, které mohli návštěvníci předvánočního odpoledne zhlédnout u auly na nové budově. Do výroby betlémů se zapojilo celkem deset tříd. Mohli jsme vidět betlémy keramické, papírové, z perníku, vytvořené z přírodnin, kreslené nebo kostýmní betlém. Všechny se velmi vydařily a žáci i paní učitelky si zaslouží velkou pochvalu, uznání a poděkování za krásnou práci, která nám dokreslila úžasnou vánoční atmosféru.

Nejvíce vánočně nás však naladilo hudební vystoupení žáků pod vedením paní učitelky Yvony Kardošové, jež nám přiblížilo příběh o narození Ježíška. Vyprávění betlémských událostí proložili žáci spoustou známých koled a vánočních písní, které jsme si mohli společně s nimi také zazpívat.

Věříme, že toto odpolední setkání bylo velmi příjemným předvánočním zážitkem, a přejeme vám všem mnoho radostných a společně strávených chvil nejen o Vánocích, třeba i na našem kluzišti.

Mgr. Anna Dovrtělová