Prvňáčci na výletě

června 06, 2022

V úterý 17. května vyrazili žáci třídy 1. A, 1. C a 1. D za dobrodružstvím do Hodonína. Nejdříve jsme se vydali na návštěvu zoologické zahrady. Přivítaly nás hlasité opičky. Moc se nám líbily vymalované voliéry s papoušky a domeček pro želvy. Ve velkém výběhu jsme pozorovali bílé lvy. U krásných růžových plameňáků jsme zastihli paní ošetřovatelku a dívali se, jak se o ně stará. Po prohlídce nesmělo chybět nakupování v obchůdku se suvenýry. Prvňáčci počítali korunky a nákup s opravdovými penězi zvládli sami, tak na sebe mohli být náležitě hrdí.

Ze ZOO jsme pokračovali na břeh řeky Moravy, kde už na nás čekal strašlivý pirát Černovous. Všichni jsme se stali jeho pomocníky a jako správní piráti jsme si nakreslili vousy a pirátské tetování a vyzbrojili se dalekohledem, pistolemi a šavlemi. Nalodili jsme se a pluli podle tajné pirátské mapy. Když jsme přirazili ke břehu, vyslali jsme pár průzkumníků, aby zkontrolovali terén, a navzdory uplakanému počasí jsme se vydali pátrat po pokladu. A našli jsme – hurá! Náš pirátský velitel se nás sice snažil obelstít, ale nakonec se polepšil a rozhodl se, že poklad rozdělí mezi nás všechny – mezi své kamarády. Zamlsali jsme si a ještě jsme dostali krásný pirátský diplom.

ZOO i pirátská plavba se nám moc líbily. Už se moc těšíme na další společný výlet.

Mgr. Kateřina Pikulová

Čtvrté třídy vyrazily za kulturouBěžecký závod v Deutsch–Wagramu
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty