Jaké je nejkrásnější slovo na světě? No přece maminka.
A právě pro maminky si děti z 0. a 1. ročníku ZŠ a MŠ Pohořelice připravily v pátek 12. 5. k jejich svátku vystoupení v kině.
Na úvod všichni společně zarecitovali báseň „Maminka“. Tou děti vyjádřily maminkám své poděkování za jejich lásku, péči, starost, laskavost, obětavost, trpělivost a pohlazení.
Následovala vystoupení jednotlivých tříd. Každé bylo odměněno bouřlivým potleskem. Ten zahřál u srdce hlavně děti, protože pro mnohé to bylo první účinkování před tak velkým publikem.
Některé dojaté maminky neudržely slzy, když každá z nich našla své jméno na obrovském srdíčku, se kterým děti tančily společný závěrečný tanec. Píseň k tomuto tanci končila slovy: „Maminko má, radost Tvá je přání mé jediné.“ Se srdíčkem a kytičkou růže se pak děti rozutekly ke svým blízkým a s nadšením přijímaly slova chvály a obdivu.
Doufám, že nejen maminky, ale i ostatní, kteří navštívili toto vystoupení, si odpoledne užili a byli náležitě pyšní na své děti, jak se dokázaly poprat s trémou a vše krásně zvládly.
Milé maminky, přeji Vám, ať Vám Vaše děti dělají jen a jen samou radost.

Mgr. Radka Baráková