V letošním školním roce probíhá na naší škole zcela nový kroužek mozaikování, který navštěvují žáci 1.–3. ročníku.

Tvoření mozaiky podporuje jemnou motoriku, rozvíjí kreativitu, ale také učí děti soustředění.

S dětmi si hodiny vždy užíváme. Občas je slyšet kladívko a smích, ale nejvíce si děti při práci užívají, jak samy říkají, pohodu a relax.

Žáci si již vyrobili podtácky, fotorámečky, srdíčka, zápichy do květináčů, krajinky ze skleněných střípků a mušliček, velikonoční vajíčka, obrázky zvířátek i květiny a nyní dokončují společné dílo, kterým je mandala.

Tvoření z mozaikových kousků je časově velmi náročné, dílka vznikají i několik hodin, ale i tak jsou děti velmi nadšené a těší se z každého výrobku. Ty zůstanou dětem na památku a věřím, že je mozaika očarovala stejně jako mě.

 

Mgr. Marcela Větrovská
vedoucí kroužku