Projektu Záložka do knihy spojuje školy se 4. a 5. ročníky ZŠ Pohořelice účastní pravidelně, i letos se děti pustily do nové výzvy a vyrobily záložky do knih, které udělají radost dětem na Slovensku. Letošním tématem je inspirující svět pohádek, básní a příběhů.

Tentokrát nám byla přidělena partnerská škola až v dalekých Košicích, naše záložky tak ozdobí knížky dětí 1. – 5. tříd tamější základky. Od slovenských dětí krom krásných záložek dorazily i materiály o Košicích, a dokonce pexeso s památkami košického regionu. Děti si tak můžou prohlédnout krásy východního Slovenska.

Děkujeme nejen dětem a učitelům Základní školy Tomášikova v Košicích za spolupráci, ale také Národnímu institutu vzdělávání a mládeže v Bratislavě a Knihovně Jiřího Mahena v Brně za možnost se do 14. ročníku projektu zapojit.

Třídní učitelé a učitelky 4. a 5. tříd