Žáci 4. ročníku ZŠ Pohořelice se vydali v týdnu od 10.–⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠14. června na školu v přírodě, která se stala nepochybně jedním z nejzajímavějších zážitků tohoto školního roku.

Hned po příjezdu do rekreačního střediska Prudká u Tišnova jsme byli přivítáni malebným okolím našeho ubytování. Chaty, které se staly naším dočasným domovem, byly obklopeny lesy, Sokolí skálou, řekou Svratkou i nostalgickým nádražím. Děti tak měly možnost strávit několik dní uprostřed přírody a užívat si společných aktivit. Hlavními body našeho programu byla plavba lodí na hrad Veveří, pěší túra na hrad Pernštejn a výstup na rozhlednu Klucanina. Nezbytnou součástí programu bylo taktéž opékání špekáčků a až do posledního dne očekávaná stezka odvahy. Všechny dny byly prolnuty různými aktivitami, jako např. sportovními soutěžemi, aktivitami na prověřování paměti, hrami rozvíjejícími finanční gramotnost či samurajským kódováním a luštěním.

Náš pobyt ve škole v přírodě ukázal, jak důležité a fajn je trávit čas v přírodě, učit se nové věci mimo školní lavice a užívat si společnosti spolužáků. Pobyt přinesl mnoho nových poznatků, zkušeností, ale také spoustu zábavy a přátelství. Mimo jiné prověřil u mnohých dětí také schopnost odloučení od rodičů či jejich fyzickou zdatnost. Pěší túra v celkové délce 13 km zůstane zcela určitě v paměti ještě dlouho.

Kolektiv 4. tříd ZŠ Pohořelice