Prohlubování technických kompetencí

• Pro žáky s technickým zaměřením se nám podařilo získat projekt Prohlubování technických kompetencí. Projekt vyhlašuje Hospodářská komora JMK. Žáci budou mít v rámci fyziky a matematiky hrazeny exkurze a přednášky v průběhu roku. Naši „deváťáci“ již pod hlavičkou této akce navštívili Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, kde si mohli prohlédnout různé prezentace středních škol a firem.

Realizátor projektu: Krajská hospodářská komora Jihomoravského kraje, Výstaviště 1, 647 00 BRNO

Partneři projektu:

• Základní škola a Mateřská škola Deblín
    • Základní škola Pohořelice
    • Základní škola a Mateřská škola Ratíškovice
    • Základní škola a Mateřská škola Svatobořice–Mistřín
    • Základní škola T. G. Masaryka Šardice
    • UNIS, a.s., Brno
    • OHK servisní, s.r.o., Kyjov

Hlavním cílem projektu je posilování technických kompetencí a dovedností žáků základních škol v Jihomoravském kraji, podpora výuky technické výchovy a popularizace techniky na ZŠ – vytvořit výukové materiály a implementovat je do školních vzdělávacích programů, které po skončení projektu budou součástí výuky. Záměrem je motivovat žáky k dalšímu vzdělávání v technických nebo přírodovědných oborech.

Dalším cílem je rozvinutí spolupráce škol na regionální úrovni s aktéry na trhu práce, zejména firmami s moderními inovovanými technologiemi a pozitivním vztahem k ekologii.

Dílčími cíli jsou:

• přenesení a využití poznatků ze zahraničního studijního pobytu odborných pedagogických pracovníků na seznámení se s moderními používanými metodami výuky v technických a přírodovědných oborech a jejich implementace do školních vzdělávacích programů,
    • vytvoření webové stránky k poskytování informací žákům a pedagogickým pracovníkům o možnostech studia technických a přírodovědných oborů, volbě povolání a překonávání genderových stereotypů při volbě povolání, k uvádění dobrých zkušeností a příkladů z praxe.

Manažer projektu Ing. Břetislav Svozil, CSc.

• Zpět na seznam kroužků