Náš letošní sportovní podzim byl převážně v duchu atletickém a florbalovém. Pojďme si společně shrnout, co jsme stihli.

Jako první nás na přelomu září a října čekal atletický čtyřboj starších ročníků 2. stupně, pro nižší ročníky byl z organizačních důvodů závod bohužel zrušen. Dívky 8. a 9. ročníků se v okresním kole umístily na 10. místě. Chlapci si z okresního kola odvezli 2. místo a postoupili tak do krajského kola, kde obsadili krásné 3. místo.

Aby však mohli zužitkovat všichni žáci své těžce vydřené atletické dovednosti, které jsme v rámci tělesné výchovy trénovali celé září, uspořádali jsme pro žáky naší školy
„Iron závody“. Této akce se účastnili žáci od druhého ročníků až po devátý. Soutěžící závodili v různých disciplínách – sprint, hod míčkem, skok daleký z místa nebo z rozběhu, vrh koulí
a překážková dráha. Soupeřili jednak mezi sebou, ale i za celou svou třídu. Jediné tričko nezůstalo suché. To bylo také jedno z našich ocenění, tedy např. o nejzpocenější tričko nebo také o překonání sebe sama! Vyhrát zkrátka mohl naprosto každý.

Laura J. z 9. D se ptala spolužáků, co si o této akci myslí:

„Musím uznat, že je hezké, jak to pro nás zařídili. Jde vidět, že jim na nás záleží. Rozvíjí našeho sportovního ducha a chtějí pro nás jen to nejlepší.” Adéla B., 9. D

„Myslím si, že je to v pohodě. Alespoň si děcka zacvičí.” Michal V., 9. B

Na závěr bychom rádi použili krásná slova Laury z jejího článku:

Myslím si, že žáci si akci Iron závody užili, určitě to bylo skvělé odreagování od učení. Navíc to vede žáky k pohybu zábavnější formou. Naposledy bych za žáky učitelům tělesné výchovy poděkovala, že vytvořili něco nového, zábavného a něco, co podpoří naše zdraví.“

Na konci října jsme začali pořádat turnaje. Jako první byl turnaj v přehazované pro 4. a 5. ročníky. Náš tým vedla velmi úspěšně paní učitelka Anna Dovrtělová společně s paní učitelkou Simonou Zapletalovou. Ty to s naším úžasným týmem dotáhly až do krajského kola, kde po dvou vítězstvích v předchozích kolech obsadily 2. místo. Gratulujeme!

Na druhém stupni jsme se z atletiky přesunuli k florbalu. Čekala nás totiž listopadová šňůra florbalových turnajů. Těch se účastnili žáci od 4. do 9. třídy. Většinu z nich pořádala naše škola a my tímto děkujeme nejen našim žákům, ale i ostatním školám, které nás v pořádání podpořily a přijely se s námi utkat v tomto oblíbeném sportu. Podívejme se na naše konečné výsledky. V okrskových kolech nejlépe dopadly dívky 8. – 9. ročníku, které celé kolo vyhrály. V okresních kolech naše týmy (chlapci 6. a 7. ročník, dívky 8. a 9. ročník a chlapci 8. a 9. ročník) skončily těsně pod stupni vítězů na 4. místě a tím se jejich florbalová tour ukončila.

Naším největším úspěchem se stala kategorie chlapců 4. a 5. ročníků, kteří vyhráli jak okrskové kolo v Žabčicích, tak i okresní kolo v Kuřimi a postoupili do krajského kola v Blansku. V krajském kole se ničeho nezalekli a po bojovném výkonu urvali skvělé 3. místo. Blahopřejeme!

Tímto bychom rádi ukončili celé naše podzimní sportování a rádi bychom poděkovali všem, kteří byli jeho součástí. Ať už se zapojili jako soutěžící, pomáhali nám s přípravou nebo nám pomáhali organizačně. Děkujeme i vedení školy, které nás na všech akcích podpořilo. Všichni jste byli důležitou součástí a tímto vám pomyslně tleskáme. Děkujeme!