Věděli jste, že i čokoláda má svůj den? Mezinárodní den čokolády se slaví každoročně 13. září a ve školní družině se tento den proměnil v oslavu plnou sladkých zážitků a zábavy. Pro děti byl připraven bohatý program, který začal povídáním o historii čokolády. Dozvěděly se, že čokoláda byla do Evropy přivezena španělskými mořeplavci, kteří ji objevili v Jižní Americe. Společně se naučily, co je potřeba k výrobě čokolády.

Po úvodní části následovala zábavná čokoládová bojovka, při které děti plnily různé úkoly. Za správné vyluštění tajenky je čekala sladká odměna v podobě čokolády, kterou si děti s nadšením vychutnaly. Celá aktivita byla provázena smíchem a soutěživým duchem. Na závěr si děti namalovaly plakát, na kterém zobrazily, co mají z čokolády nejraději. Plakát byl plný obrázků čokoládových tyčinek, dortů, pralinek, a dokonce i čokoládové zmrzliny.
Den byl plný nových znalostí, sladkých odměn a nezapomenutelných zážitků. Děti odcházely domů s úsměvem.

Za školní družinu Jitka Skaláková