Žáci devátých ročníků naší školy zakusili vzrušující den plný dobrodružství a objevování, když navštívili Haus des Meeres a vánoční trhy ve Vídni. Tato kombinace vzdělávání, kultury a vánoční atmosféry vytvořila nezapomenutelný zážitek pro mladé němčináře.

Naše ráno začalo návštěvou Haus des Meeres, což je akvárium nacházející se v samém srdci Vídně. Žáci měli možnost ponořit se do tajů podmořského života a sledovat různorodé druhy ryb, korálů a jiných mořských živočichů.

Po skončení návštěvy Haus des Meeres se žáci přesunuli do centra Vídně, kde je čekaly vánoční trhy. Vánoční atmosféra, vůně tradičních dobrot a jiskřící vánoční dekorace okamžitě pohltily každého. Žáci měli příležitost ochutnat tradiční speciality jako jsou vánoční trdelníky a horký punč, užít si procházky mezi krásně nasvícenými stánky a sdílet radost a vánočního ducha s přáteli.

Celkově vzato byla tato exkurze pro žáky nejen příležitostí k využití němčiny v praxi, ale také k posílení jejich sociálních dovedností a prožití radosti z vánoční atmosféry.

Mgr. Adéla Bartesová