Žáci devátých ročníků právě stojí před nelehkým úkolem, a to rozhodnout se o své budoucí kariéře. Také proto jsme (při příležitosti Světového dne lékárníků, který je stanoven na 25. září) využili nabídku exkurze do pohořelické lékárny CYRMEX. Kdy jindy by žáci mohli zjistit, jak to v zákulisí lékárny probíhá a co je denní náplní farmaceuta? Postupně se tedy do lékárny podívali žáci 9. A, 9. B, 9. C i 9. D a dozvěděli se více o této profesi. Paní magistra žákům poutavě představila proces příjmu léčivých přípravků, jejich následné evidence a nutnost bezpečnostních opatření při manipulaci s léky. V laboratoři si žáci prohlédli pomůcky k výrobě některých produktů, a dokonce si vyzkoušeli přípravu léčivé mastičky. Děkujeme za příjemně i poučně strávený čas a sladké dárky. Třeba se někteří z našich žáků v budoucnu stanou vašimi kolegy.

Mgr. Zuzana Kouřilová