Březen, měsíc knihy, oslavila 4. D exkurzí do knihkupectví Martinus v brněnském Špalíčku, na kterou nás pozvaly jeho knihkupkyně. Ty nám připravily krásný program o knihách, popovídaly nám o chodu knihkupectví a ukázaly nám tajné přihrádky a místnosti, o kterých běžný zákazník nemá ani tušení. Děti jim za to na oplátku pomohly ocenit knihy cenovkami. Po náročné práci si daly zdravou svačinku, napsaly si přání na kouzelné pohlednice a společně si četly knížku O líné babičce od Aleny Kastnerové. Tu jsme pak dokonce dostali s sebou do školy, abychom si mohli přečíst, jak to dopadne. Knihkupectví Martinus moc děkujeme za příjemné dopoledne!

Po krátkém nákupu ovoce, zeleniny a květin na Zelném trhu se 4. D přesunula do divadla Reduta, aby zhlédla veselou interaktivní činohru Edison. Ve škole jsme si o Edisonovi a jeho vynálezech povídali, vidět ovšem jeho život podrobně doplněný chemickými a fyzikálními pokusy, které kloktaly a bouchaly, hudbou a světelnými efekty, to byl úplně jiný zážitek. A dva z žáků dokonce dělali Edisonovi asistenty a okusili si, jaké to je stát na prknech, které znamenají svět. Teď už víme, komu vděčíme za všechen ten pokrok, který je už pro nás dnes samozřejmostí.

Mgr. Martina Kozderová