S koncem října žáci a žákyně 8. C a 8. D v rámci hodiny anglického jazyka dostali za úkol vytvořit prezentaci o (fiktivní) osobě, kterou obdivují a která je pro ně v určitém ohledu vzorem. Studující se směle pustili do díla a za hodinu byli schopni své dílo dokončit. Mezi vybrané osoby, o kterých psali, patřili jak slavní umělci, sportovci či filmové postavy, tak i významní badatelé. Ať už se jednalo o Christiana Ronalda, Alberta Einsteina, Boba Rosse nebo Bena Cristovaa. Někteří dokonce vytvořili projekt i o svých spolužácích.

V projektu museli uvést životopis vybrané osoby i odůvodnění svého výběru. Procvičili si tak schopnost psát text v anglickém jazyce, třídit informace, argumentovat a prezentovat své myšlenky. Také v relativně krátkém čase museli vytvořit vizuálně estetické dílo s jasným, stručným a výstižným obsahem.

Projekty dopadly na výbornou a já se už se moc těším, až mi o svých vzorech budou vyprávět. Samozřejmě anglicky.

Mgr. et Mgr. Michaela Žáková