Výlet do vesmíru

února 17, 2023

V lednu se 5. A vypravila do vesmíru. K průletu sluneční soustavou nám posloužily anilinky a tempery, aby ale náš zážitek byl ještě větší a reálnější, využili jsme možnosti virtuální reality. Kdo by nechtěl létat z planety na planetu, podívat se na Zemi z povrchu Měsíce nebo nahlédnout do černé díry. Návštěva planetária nás inspirovala k návrhům vlastních souhvězdí, pomůcky nám k tomu zapůjčila paní učitelka Horníčková, která nám i ukázala, jak si můžeme vytvořit fáze měsíce pomocí sušenek Oreo, z toho jsme měli největší radost. Znalosti nabyté v hodinách vlastivědy jsme pak zúročili v plnění náročných úkolů, kdy jsme skládali puzzle, řešili křížovky a různé interaktivní úkoly a hráli Riskuj plné náročných otázek. Odpočinek u videí na YouTube, kde jsme se mohli podívat, jak startuje raketoplán nebo jak se žije na vesmírné stanici, byl opravdu zasloužený.

 

Prezidentské volby ve 4. DValentýn napříč čtvrtými ročníky
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty