V lednu se 5. A vypravila do vesmíru. K průletu sluneční soustavou nám posloužily anilinky a tempery, aby ale náš zážitek byl ještě větší a reálnější, využili jsme možnosti virtuální reality. Kdo by nechtěl létat z planety na planetu, podívat se na Zemi z povrchu Měsíce nebo nahlédnout do černé díry. Návštěva planetária nás inspirovala k návrhům vlastních souhvězdí, pomůcky nám k tomu zapůjčila paní učitelka Horníčková, která nám i ukázala, jak si můžeme vytvořit fáze měsíce pomocí sušenek Oreo, z toho jsme měli největší radost. Znalosti nabyté v hodinách vlastivědy jsme pak zúročili v plnění náročných úkolů, kdy jsme skládali puzzle, řešili křížovky a různé interaktivní úkoly a hráli Riskuj plné náročných otázek. Odpočinek u videí na YouTube, kde jsme se mohli podívat, jak startuje raketoplán nebo jak se žije na vesmírné stanici, byl opravdu zasloužený.

Mgr. Martina Kozderová