Vítání JARA!

března 29, 2019

Protože už se nám stýskalo po teplejším počasí a rozkvetlých zahradách, rozhodli jsme se jaru trochu pomoci a společně ho přivítat mezi nás. I když trošku netradičně. A jak? JÍDLEM! Žáci dostali od paní učitelky za úkol ve skupinkách vymyslet a sepsat jarní recept ze studené kuchyně, a to od nápojů, ovocných a zeleninových salátů, přes pomazánky až k výbornému obědovému jídlu. No, mělo to menší háček. Chyběly nám suroviny na vaření. Ale protože jsme již v páté třídě a desetinná čísla nás neděsí, vydali jsme se na třídní nákup potravin do místního obchodu. Žáci si tak na vlastní kůži vyzkoušeli příklady z kapitoly finanční gramotnosti, a následně se pak mohli úspěšně pustit do příprav lahodných pokrmů a nápojů. Paní učitelka třídní všechny „výtvory“ poctivě ochutnala a vzkazuje: „Strašně jsem se nacpala a prosím o zaslání všech receptů!“

Mgr. Radka Horníčková

Evropa křížem krážemCestujeme po Evropě