Dva zástupci naší školy Viktor Žďárský a Eduard Vebr ze sedmého ročníku se probojovali přes školní a okresní kolo až do finále Mistrovství České republiky v deskových a společenských hrách.

Finální utkání se odehrávalo v prostorách DDM Praha 2 na ulici Slezská. Soutěžilo se ve třech kategoriích (podle roku narození) a také ve třech různých hrách. Naši hráči si co do pravidel a hrací doby vybrali tu v podstatě nejnáročnější. V jejich kategorii soutěžilo kolem 15 dalších žáků a hrálo se několik kol, než došlo na samé finále. Oba kluci statečně bojovali, až nakonec i přes silnou konkurenci vybojovali úžasné 2. a 3. místo.

Oběma bych chtěla od srdce pogratulovat za jejich píli, nasazení a férovou hru.

Nutno dodat, že celá akce proběhla o víkendu. Museli jsme si přivstat a po 6. hodině ranní jsme vyjížděli z Brna směr Praha. V Praze jsme strávili téměř celý den a po 19. hodině jsme dorazili do Brna, kde si žáky vyzvedli jejich rodiče. Rodičům tak patří velké díky za podporu a spolupráci.

Bc. Marie Husáková