V rámci volitelného předmětu anglického jazyka se žáci osmých ročníků v květnu zúčastnili mezinárodní soutěže společnosti Oxford University Press. Jejich úkolem bylo zpracovat formou plakátu téma Wellbeing, tedy jak si pozitivně udržovat zdraví nejen fyzické, ale i duševní a sociální. Valérii Koubkové, Haně Vudiové, Žanetě Langrové a Vojtěchu Abrahámovi z loňské 8. C se podařilo ve své věkové kategorii uspět, téma zpracovali v počítačovém programu Canva a porota jej vyhodnotila jako nejlepší.  Ve velké konkurenci zvítězili a získali hodnotné ceny.

Koncem června proběhla také celorepubliková soutěž v anglickém jazyce pořádaná nakladatelstvím Lingea. Podmínkou účasti bylo vytvořit video nebo PowerPoint prezentaci v délce do 5 minut na jedno z organizátory určených témat.  Hodnotila se úroveň angličtiny, soulad s tématem, ale také originalita a technické zpracování.  V kategorii 6. – 9. tříd ZŠ a věkově odpovídajících žáků víceletých gymnázií se na krásném druhém místě umístila Lucie Götzová, žákyně loňské 6. C, která zaujala odbornou porotu svým zpracováním tématu Nejoblíbenější místo, kde jsem byla.

Všem výhercům srdečně blahopřejeme!

Bc. Jitka Jakešová, Mgr. Eliška Fischerová a Mgr. Zuzana Potůčková