V pondělí 23. 10. 2023 pořádala naše škola okrskové kolo v přehazované pod záštitou AŠSK (Asociace školních a sportovních klubů) v kategorii MIX II. – 4. a 5. ročníky ZŠ. Turnaje se zúčastnilo pět družstev: ZŠ Židlochovice, ZŠ a MŠ Vranovice, ZŠ a MŠ Ivaň, ZŠ Modřice a domácí ZŠ a MŠ Pohořelice.

Naši žáci ve složení Sebastian Rygiel (5. A), Eliška Krchňavá (5. A), Edita Kovářová (5. A), Barbora Šuralová (5. B), Hana Mezerová (5. B), Robin Světlík (5. C), Tobias Jurik (5. C), Larisa Pechová (5. D), Ondřej Šlapák (5. D) a Jakub Rouzek (5. D) vybojovali postup do okresního kola s pouhou ztrátou jednoho setu s MŠ a ZŠ Ivaň.

Okresní kolo turnaje se uskutečnilo 31. 10. 2023 na Základní škole v Bílovicích nad Svitavou. Vypravili jsme se tam již za rozbřesku před sedmou hodinou ranní, abychom v klidu doputovali na místo dění. V Bílovicích na nás čekala čtyři další družstva: ZŠ Tetčice, ZŠ Kuřim Jungmannova, ZŠ a MŠ Blažovice a pořádající ZŠ Bílovice nad Svitavou.

Turnaj se hrál formou každý s každým a protáhl se do odpoledních hodin. Postupně naše družstvo vyhrávalo nad každým soupeřem suverénně 2:0 na sety. Stejně dobře se ale vedlo i družstvu ze ZŠ Tetčice. S nimi jsme nakonec změřili síly až v posledním odpoledním zápase, který se nakonec hrál na tři sety, a ten třetí jsme vyhráli velmi s těsným rozdílem 16:14. Po velice vyrovnaném utkání, které jsme nakonec dotáhli do vítězného konce, jsme obdrželi pohár pro vítěze, a vybojovali tak postup do krajského kola, které se uskuteční 30. 11. 2023 v Brně-Řečkovicích.

V krajském kole na ZŠ Novoměstská se naše družstvo umístilo na krásném 2. místě. V konkurenci dalších čtyř týmů podlehli pouze ZŠ a MŠ Jevišovice, která celý turnaj suverénně ovládla. Dalšími týmy byly ZŠ a MŠ Vyškov, ZŠ Novoměstská Brno a ZŠ Horníkova Brno. Náš tým do krajského kola doplnila žákyně Eva Mertlíková (5. B).

Veliká gratulace všem členům družstva.

Mgr. Anna Dovrtělová