V pátek 26. května žáci 3. D navštívili archeologické Návštěvnické centrum Mušov – Brána do Římské říše Pasohlávky a užili si program Věda Vševěda, který připravil Archeologický ústav s Ústavem fyziky materiálů Akademie věd České republiky.
Odborní vědečtí pracovníci představili dětem úžasné zajímavosti ze světa vědy.
Děti si užily vědeckou show, poznaly překvapivé chování materiálů z oblasti magnetismu, jak se chovají materiály ve vakuu a další zajímavosti.
Po celou dobu představení tipovaly v online kvízu, jak pokusy dopadnou. Na vlastní kůži si mohly vyzkoušet, co třeba dokáže tekutý dusík nebo hrátky s podtlakem a přetlakem.
Žáci si užili skvělou atmosféru, odcházeli velmi spokojeni a zhodnotili program slovem SUPER.
Ondřej s Rostislavem si také vyzkoušeli, jaké je to mluvit na kameru a mikrofon, a mohli jsme je vidět ve Zprávičkách na ČT edu. Video můžete zhlédnout ZDE.

Mgr. Marcela Větrovská