Speciální mise 6. tříd

Říj 22, 2024 | 2. stupeň aktuality, 6C aktuality, 6D aktuality, magazín

Žáci 6. tříd byli postaveni před těžký úkol. V týmech měli vést vyšetřování krádeže a požáru muzea – odcizen byl vzácný artefakt a stopy pozřeny plameny. Jen pár střípků důkazů je měly dovést k dopadení zločince přezdívaného Big Boss… Jindy se takovému výjezdu říká adaptační kurz, ale pro nás to byla >> speciální mise <<.

Místo konání: Rekreační středisko Lažánky, datum: 30. 10. – 2. 11. 2024.

Do akce bylo povoláno více jak 70 agentů z řad žáků pod vedením 7 speciálně vycvičených pedagogických pracovníků. Připravovali jsme se celé září, kvůli počasí a povodním se zásah odkládal, ale v pondělí 30. září jsme již stáli připraveni na značkách před pro nás speciálně vypraveným autobusem. Vše přitom podléhalo přísnému utajení…
První den museli všichni agenti projít „náročným“ výcvikem. Protože důvěra ve členy týmu je vždy klíčová, v prvním úkolu jsme se snažili rozlišovat pravdivá a lživá tvrzení o nás navzájem. Dozvěděli jsme se tak o každém spoustu nových, zajímavých věcí a přišli na kloub nepravdám, které jsme o sobě sami schválně šířili. I když důvěru ve svůj tým člověk získal, museli jsme se obrnit před infiltracemi zvenčí – naše identita byla odteď skrytá, a k tomu nám posloužila krycí jména, která jsme pro sebe vymysleli.
I fyzická zdatnost je něco, co jsme museli prokázat. Třeba když jsme utíkali před ‚‚snajpery“, kteří nám chtěli z čela vyčíst identifikační číslo, a tím nás vyřadit ze hry a znemožnit náš přístup k důkazům. Nebo při nácviku hašení požárů tzv. vodní štafetou.
Čas na odpočinek všichni měli, ne že ne. A podmínky nebyly bojové – ubytování moc hezké, peřiny povlečené a najíst jsme taky dostali, dokonce 5x denně – kuře s rýží, ovocné mísy, donuty, nemohl chybět „smažák“ s bramborem nebo řízek s chlebem… (Kdo sdílel své podezření, že v rizotu byl slimák, šířil desinformace! A to se nedělá, prosím pěkně! :-))

Druhý den jsme obdrželi snímek z dronu a po stopách podezřelých jsme se vydali do Veverské Bítýšky – sbírali jsme důkazy, opravovat jsme museli i vodou stržený most. V Bítýšce jsme načerpali síly (někteří i pokoupili zásoby) a vydali se zpět. Náš areál byl mezitím obklíčen 4 desítkami kompliců, podařilo se nám ale všechny identifikovat a tak spacifikovat. Následně jsme sebrali všechnu svou odvahu a s čelovkami (a někteří i bez nich) jsme za svitu měsíce a lamp dopadli i Zmijáka Big Bosse.

Mise tak byla úspěšná, památeční placka připíchnuta, odměna předána a následný oddych zcela zasloužený.

Všichni se vyznamenali a my nyní víme, že kolem sebe máme ten nejlepší třídní tým!

Za všechny třídní učitele 6. tříd
Mgr. et Mgr. Veronika Dorotíková