Školní zájezd do Německa a Rakouska: Dobrodružství 8. a 9. tříd

Čvn 16, 2024 | 2. stupeň aktuality, magazín

Na tři červnové dny se žáci 8. a 9. tříd naší školy vydali na nezapomenutelný zájezd do Německa a Rakouska. Partu pohořelických žáků doplnilo i deset dětí ze ZŠ Loděnice a v počtu padesáti školáků a čtyř učitelek navštívili několik významných památek a přírodních úkazů, které okouzlily všechny účastníky.

První zastávkou bylo slavné Orlí hnízdo, které nabízí nejen bohatou historii, ale také dechberoucí výhledy na okolní hory. Žáci měli možnost se dozvědět o historickém významu tohoto místa a zároveň si užít neobyčejné panoramatické výhledy. Návštěva solných dolů v Berchtesgadenu nám přiblížila těžbu soli a projížďka důlními vláčky a sjíždění po dlouhých skluzavkách bylo nezapomenutelným zážitkem úplně pro všechny. Cesta pokračovala po vyhlídkové silnici Rossfeldstrasse, která nás provedla nádhernými alpskými scenériemi. Plavba po křišťálově čistých vodách Královského jezera nám umožnila obdivovat nádhernou přírodu.

Po návštěvě Německa jsme se přesunuli do rakouského Salcburku, který je známý jako rodiště W. A  Mozarta. Prošli jsme historickým centrem města, kde jsme obdivovali krásné barokní stavby a úzké uličky. Kromě Salcburku jsme udělali zastávku v nedalekém Hangaru 7, budově plné historických letadel a závodních aut. Posledním zastavením byl zámek Hellbrunn, známý svými překrásnými zahradami a vodními hrátkami.

Náš školní zájezd do Německa a Rakouska byl nejen plný dobrodružství a poznání, ale také skvělou příležitostí k použití němčiny v reálném prostředí.

Mgr. Adéla Bartesová