„pIšQworky“, tak zní oficiální název soutěže pro týmy tvořené žáky základních a středních škol. Název v sobě ukrývá IQ = inteligenční kvocient a slovo work = práci/píli, kterou je potřeba vynaložit na přípravu a hru samotnou.

Také naše škola se zapojila do soutěže, kterou od r. 2008 pořádá studentský spolek Student Cyber Games. Soutěží se ve dvou kategoriích (2. stupeň ZŠ a SŠ) a postup v jednotlivých kolech je následující: Školní turnaje -> Oblastní turnaje -> Krajské turnaje -> Grandfinále ZŠ/SŠ

Ve čtvrtek 19. října proběhl na ZŠ a MŠ Pohořelice školní turnaj, na který se přihlásilo 16 týmů v rozmezí 6. – 9. třídy. Týmy byly tříčlenné, tedy sešlo se a současně hrálo neuvěřitelných 48 žáků. Takový zájem překvapil i samotné organizátorky. Kapitáni z jednotlivých týmů vylosovali jednu ze čtyř základních skupin, ve kterých se utkal každý tým s každým. Z těchto skupin postoupily do finále 4 týmy. Finální souboje byly velice napínavé a v jednom případě byly týmy natolik vyrovnané, že bylo potřeba hrát další hry, které rozhodly o vítězích.

Do oblastního turnaje, který se uskuteční 14. 11. na Gymnáziu a SOŠ Mikulov, postupují první tři týmy:

1. tým
Název: Strčím tě do provozu
Hráči: Matěj Kounek, Jakub Kounek, Andrej Holík
2. tým
Název: Šmoulové
Hráči: Martin Zajíc, Pavel Broclawik, Duy Khanh Nguyen
3. tým
Název: Najeťáci
Hráči: Josef Švec, Nicolas Harder, Jakub Vimr

Všem klukům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších kolech soutěže!

Bc. Marie Husáková