Tradičně se zapojujeme do programu, který předchází rozsvícení vánočního stromu v obci. Akce se koná pravidelně na začátku adventu. Letos tento den připadl na sobotu 2. prosince. Děti z obou tříd místní mateřské i základní školy několik týdnů poctivě trénovaly své programy. Školka zařadila spoustu básniček o čertech, které trápí blešky a vůbec jsou legrační. O andělech, které studí první sníh. O Mikuláši, který dětem nosí dárky. Písničky byly veselé a děti se je brzy naučily a s velkým úspěchem předvedly. To školáci už měli v programu tradiční vánoční koledy, básničky a navrch taneček. A víte, co bylo letos nového? Všechno kolem bylo zasněženo. Sněžilo celou noc a celý den a závěje byly takové, že se ti nejmenší v nich málem ztráceli. Atmosféra byla opravdu pravá vánoční. Ještě aby nám ten sníh vydržel co nejdéle.

Marie Chudobová