Od září jsme se v hodinách literatury věnovali především dvěma oblastem – stručné historii vývoje literatury od starověku a učení se čtenářské gramotnosti, tedy schopnosti porozumět danému textu, interpretovat jej a používat k rozvoji vlastních dovedností. V druhém pololetí však nastal čas pro vítanou změnu výukové metody, a tak jsme se s žáky sedmých ročníků rozhodli vytvořit různé projekty na téma renesance a humanismus.
Všichni se do projektů pustili s nadšením, někteří se rozhodli vypracovat plakát důležitého renesančního literárního díla, jiní zpracovali životopis významného umělce či si pečlivě připravili vlastní dramatickou scénku, kterou následně před spolužáky prezentovali. Není překvapením, že se nejvíce projektů věnovalo známé milostné tragédii Romeo a Julie Williama Shakespeara.
Žáci se tak učili prostřednictvím vlastní práce, zdokonalovali své schopnosti písemné prezentace i práce v kolektivu. Za výsledné projekty byli náležitě oceněni a jejich výtvory budou na nějaký čas zdobit prostory naší školy.

Mgr. Michaela Žáková