Projekt základy podnikatelského myšlení žáků základních škol

Základní škola a Mateřská škola Pohořelice v roce 2013 pokračuje ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou a stala se partnerem projektu, který se zaměřuje na rozvoj podnikatelského myšlení žáků. Dvouletý projekt umožní seznámit se díky exkurzím, besedám a praktickým ukázkám podnikatelského prostředí s fungováním živností i firem v rámci přípravy na volbu povolání.

Číslo kola výzvy: 2.
Číslo a název globálního grantu: CZ.1.07/1.1.16 Zvyšování kvality vzdělávání v Jihomoravském kraji
Vyhlašovatel (ZS): Jihomoravský kraj
Žadatel: Krajská hospodářská komora Jihomoravského kraje
Název projektu: Základy podnikatelského myšlení žáků základních škol
Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.16/02.0030

Cíle projektu

Hlavním cílem projektu je rozvoj podnikatelských znalostí na úrovni základní školy (6. až 9. ročník) a motivace žáků pro udržitelný rozvoj v podnikání, motivace žáků k volbě povolání v technických a přírodovědných oborech. K tomu bude vytvořena inovace 4 ŠVP formou komplexu 3 nových učebních modulů „Základy podnikání pro 6. – 8. ročník, včetně metodik a školního projektu „Virtuální firma“ pro 9. ročník (4 moduly), včetně metodik a 1 sady 12 pracovních listů pro 6. – 9. ročník a pilotním ověřením.

Dílčími cíli je

1. zvýšení odpovědnosti žáků/žákyň za vlastní život i pracovní kariéru, ovlivnění jejich volby povolání a budoucího uplatnění na trhu práce a překonávání genderových stereotypů při volbě povolání,

2. navázání spolupráce ZŠ s podnikatelskými subjekty v nejbližším okolí,

3. prohloubení podnikatelských znalostí a dovedností pedagogických pracovníků/pracovnic a metod podnikatelské výchovy a vzdělávání.

Mgr. Stanislav Polák

Dovednosti