Projekt EUDAP – UNPLUGGED

• Naše škola se v oblasti prevence zapojila do projektu EU s názvem UNPLUGGED, probíhat bude od února do května v 6. třídách.

Základní koncept projektu EUDAP v dnešní podobě vznikl asi před 10 lety. Projekt koordinuje univerzita v italském Turíně. Koordinátorem pro ČR je Centrum adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, které projekt realizuje spolu s partnery v zapojených regionech.

Program UNPLUGGED jsou osnovy pro školní drogovou prevenci, které vycházejí z principu vlivu sociálního prostředí na člověka. Metodika Unplugged se skládá z 12 lekcí věnovaných prevenci užívání návykových látek. Program je interaktivní, stimuluje aktivní účast žáků a rozvoj intrapersonálních (vnitřně osobnostních) a interpersonálních (mezilidských) životních dovedností. Lektory projektu na naší škole jsou Mgr. Lenka Koubková (školní metodička prevence) a Bc. Jiří Janíček.

• Zpět na seznam kroužků