Ekoškola

• Ekoškola je mezinárodní program, který výrazně zvyšuje ekologické povědomí žáků. Děti se více zajímají o své okolí, obhajují své názory. Program podporuje jejich aktivitu, vzbuzuje v nich pocit vlastní důležitosti, rozvíjí jejich dovednosti.

Pomáhá dětem, učitelů, rodičům udělat ze školy příjemnější, demokratičtější a k přírodě bližší místo k životu.

Hlavní cíl programu:

Žáci snižují ekologický dopad školy, zlepšují prostředí ve škole i jejím okolí.

Další cíle:

Žáci porozumí vybraným problémům životního prostředí. Analyzují stav školy, plánují, realizují a vyhodnocují. Informují o výsledcích své práce. Motivují a inspirují ostatní.

Témata EKOŠKOLY

ENERGIE

VODA

ODPADY

PROSTŘEDÍ ŠKOLY

DOPRAVA

ŠETRNÝ SPOTŘEBITEL

BIODIVERZITA

KLIMATICKÉ ZMĚNY

Dnes program probíhá v 67 zemích světa, účastní se ho asi 50 000 škol a 16 000 000 žáků.

• Zpět na seznam kroužků