Česká republika si na začátku května připomněla 20 let od vstupu do Evropské unie. I naše škola tohoto výročí využila a zorganizovala projektový den, který byl určen pro celý 2. stupeň.

Přípravy probíhaly několik dní dopředu, nejdříve si každá třída vylosovala jeden ze států patřících do EU a následně žáci museli společně vymyslet, jak téma zpracují, jak si rozdělí úkoly a práci, kde seženou materiál.

V pátek 10. května pak došlo na samotnou realizaci. Výsledkem měla být prezentace státu formou projektu. Již od rána děti pod dohledem učitelů pilně pracovaly, vylepšovaly a zhmotňovaly své původní návrhy.

Výsledkem byly neuvěřitelné projekty plné rozličných nápadů. Např. nám před očima vyrostla francouzská Eiffelova věž či finská sauna, mohli jsme navštívit dánské tržiště se zeleninou a rybami, po chodbách se linula vůně italské pizzy, belgických vaflí, mohli jsme strávit chvíli  na chorvatské pláži, viděli jsme irského Leprikóna, pomocí 3D brýlí jsme navštívili hlavní město Polska, pomocí úkolů a kvízů jsme se seznámili se Švédskem, pohráli si s německou stavebnicí, naučná byla slovinská, řecká či rakouská výstava, která byla pojata i velmi vtipně, ohromila nás 3D prezentace Španělska a Nizozemska.

Všechny třídy svůj úkol zvládly na jedničku, protože představy bývají na začátku projektu různé, ale dotáhnout je do konce, umí jen ti nejlepší, a to naši žáci jsou.

Mgr. Tamara Novosáková