Ve středu 20. prosince, v den největšího náledí, jsme se vydali do Matějova pekařství. Naše cesta za pečením byla velmi dobrodružná, dokonce i s několika pády. Ale pak to bylo už jen krásné, milé, tvořivé a voňavé. S panem pekařem Vladimírem jsme si z vánočkového těsta vytvořili a upekli první písmenka všech žáků a následně i vánočko-pletýnky.
Děti měly možnost poznat celý proces pečení, položit mnoho otázek milému pekaři a poznat, že pokud někoho něco baví, může se realizovat i v pečení. Poznaly, že se vyplatí tvořit pečivo z kvalitních a lokálních surovin, protože pak vzniknou velké dobroty. Děkuji paní Renatě Brychtové, obchodní ředitelce, že nám umožnila tuto aktivní návštěvu v jejich pekařství.

Marie Bednářová