Začátek podzimu jsme se třídami 0. A a 0. B zahájili pořádným rozhýbáním celého těla.
Děti z přípravky se již ve svých třídách zabydlely, rozkoukaly a začaly jsme už také s přípravou na to, jak se stát správnými školáky. Všude kolem se doslýcháme, že děti mají problém držet správně tužku, nemají dostatečně uvolněnou ruku apod. My jsme to vzali tedy pěkně od začátku, protože, abychom pořádně zvládli jemnou motoriku, musíme se prvně zaměřit na motoriku hrubou. Začali jsme tudíž rozhýbáním celého těla. A jak to udělat, aby nás to i bavilo?
Děti si zkusily slalom mezi kužely, skákání v pytlích, koordinaci pohybu na jedné noze, přeskoky přes překážky, házení a chytání míče a na závěr dne jsme všechny disciplíny zkusili v soutěžích mezi třídami. Souboje dopadly remízou a potom jsme se všichni odměnili sladkou odměnou a odpočinkem na sluníčku u vody. Počasí nám přálo a den se nám velmi líbil.

Mgr. Barbora Svojanovská, Dagmar Bártová