V průběhu léta jsme společně s děvčaty devátého ročníku vytvořili další tematické malby. Naši páni školníci nám orámovali a pověsili vlajky a my jsme společně vymysleli motivy, které dívky namalovaly na stěny. Pokud půjdete ze dvora do jídelny na Dlouhé ulici, potkáte fotbalové legendy Messiho s Maradonou, krávy grilující steaky nebo argentinského gaucha.

Kolem švýcarské vlajky uvidíte projíždět vlak s léky, čokoládou, zlatem a sýrem. Švýcarský horal vám zatroubí na alpský roh a určitě si všimnete úsměvu tenisty Rogera Federera poukazujícího na švýcarskou neutralitu. Kolem Švédska si můžete všimnout legendární vikingské lodi Vasa zdobené štíty s motivy švédských firem. Na věž stockholmské radnice jsme pověsili Nobelovy ceny. Nemohli jsme opomenout ani Gretu Thunbergovou vyzývající k boji s klimatickou změnou ani monumentální Öresundský most spojující Malmö s Kodaní. Velmi zdařilé jsou obrázky kolem kanadské vlajky. Spatříte premiéra Stephena Harpera podávajícího ruku indiánům a Inuitům jako symbol omluvy původním obyvatelům Ameriky za asimilační politiku z minulosti. Kanadský sport na stěnách reprezentuje Wayne Gretzky zvedající Stanleyův pohár, lední medvěd hrající curling a lakrosová hůl. Pokud si pozorně prohlédnete siluetu Toronta, objevíte kanadskou vášeň pro donuty a pizzu s ananasem, která vznikla právě v Severní Americe. V posledním patře se na vás se svým typickým doutníkem zadívá Winston Churchill, kolem kterého ve spitfiru s logem RAF prolétá František Fajtl. Přečíst si můžete také leták společnosti Tesco, který láká na akční novinky britského týdne. Ostrovní vášeň pro knihy ukazuje Mr. Bean, který čte příběh o Sherlocku Holmesovi.

Děvčata, fakt dobrá práce! Škola má díky vaší aktivitě zase o něco lepší klima. Děkujeme.

Autorky: Hana Kavková, Lucie Kotoulová, Bára Kavková, Veronika Mrázková, Karolína Kratinová

Mgr. Lukáš Mertlík