Čtenářská dovednost je nesmírně důležitá a využíváme ji po celý svůj život. Čte-li žák v druhém ročníku plynule po slabikách či plynule po větách a s porozuměním, tak vím, že po dobu dvou let hodně četl ve škole i doma. Číst se naučíme pouze čtením. To, jakými jsme již čtenáři, jsme ukázali ve čtvrtek 8. 6. 2023 našim rodičům z 2. A třídy.
Čtyři moderátorské dvojice připomněly naši cestu, jak jsme se stali čtenáři.  Vzpomněli jsme si na básničky, které nás doprovázely u některých písmen v první třídě, pak jsme četli pohádku Rudolfovy špinavé uši a pohádku O domečku. U této pohádky si žáci rozstříhaný text museli nejdříve podle posloupnosti seskládat a rozdělit si, kdo co bude číst. Žáci své rodiče také trochu testovali u hádanek a poté je rozesmáli svými vtipy a hranou pohádkou Zajíc a hlemýžď.
Zhodnocení, zda se můžeme považovat za čtenáře, bylo v závěru na rodičích. Ti nás hodnotili velmi dobře, a proto mohl i král Jan, který byl pro děti velkým překvapením,  pasovat všechny žáky na čtenáře.
Jsem na své děti, na žáky z 2. A třídy, velmi pyšná, protože se stávají opravdovými čtenáři, a tím se jim otevírá přenádherný svět pohádek, příběhů, …

Mgr. Marie Bednářová