Ve čtvrtek 25. ledna se na naší škole v ulici Dlouhá již tradičně konala Olympiáda v anglickém jazyce určená pro žáky 8. a 9. ročníků. Letos byl zájem o soutěž mimořádný – zapojilo se do ní celkem přes 40 žáků. Nejprve žáky čekal poslech, který odpovídal jazykové úrovni A2. Ti, kteří v poslechové části uspěli, byli jednotlivě zváni na ústní část. Žáci si náhodně vybírali z celkem patnácti témat, na které pak měli mluvit v angličtině po dobu tří minut. Porota hodnotila mluvený projev na základě různých kritérií, např. dle gramatické správnosti, výslovnosti, slovní zásoby a obsahu samotného projevu. Jako obvykle participanti olympiády byli velmi jazykově zdatní a komunikativní – rozhodování tedy nebylo pro porotu lehké. Nakonec se z pěti vybraných finalistů na prvním místě umístil Vojtěch Abrahám z 9. C, na druhém Natálie Nešporová z 9. A a krásné třetí místo připadlo Žofii Pirožkové z 9. C. Zbylým dvěma finalistkám Lucii Tomancové z 8. B a Julii Štrbíkové z 9. A také moc gratulujeme za obdivuhodný výkon. Na vítěze olympiády, Vojtu, v únoru čeká okresní kolo v Brně. Budeme mu držet palce.

Bc. Sabina Sliwiňská