Okresní kolo recitační soutěže

března 10, 2017

Ve středu 8. 3. proběhlo okresní kolo recitační soutěže Dětská scéna pro 2. stupeň ZŠ a víceletá gymnázia. Již tradičně se přehlídka recitátorů konala v kině Réna ve městě Ivančice. Naši školu reprezentovali vítězové školního kola. Za 3. kategorii recitoval krátkou vtipnou pohádku Žirafa od Miloše Macourka Nikolas Svoboda, ve 4. kategorii vystoupila s úryvkem z Malého prince Jelena Marjanovič a Simona Polzerová interpretovala prózu z knihy Továrna na sny od Anie Songe.

Naši žáci se sice na prvních třech místech neumístili, ale i tak jim musím poděkovat za výbornou reprezentaci školy. Se svým přednesem mohou být určitě spokojeni, museli překonat trému a vystoupit před téměř plným sálem diváků, navíc řada vystoupení pro ně mohla znamenat dobrou inspiraci pro budoucí ročníky. Sami si pak mohli všimnout současného trendu, tedy že se upřednostňuje recitace kratších próz před básněmi. Některá vystoupení, především žáků ze základních uměleckých škol, připomínala divadelní monolog, kde je hranice mezi recitací básně a divadelním ztvárněním textu, musí však již posoudit porota.

Tamara Novosáková

Projekt KouřeníLyžařský kurz v Karlově pod Pradědem
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty