Dne 5. dubna proběhl na Základní škole Modřice již 49. ročník okresního kola olympiády v českém jazyce. Letos se olympiády zúčastnilo 33 základních škol a 6 gymnázií okresu Brno-venkov. Za naši školu o postup do krajského kola bojovaly dvě žákyně s nejlepšími výsledky školního kola – Leona Mánková (9.A) a Tereza Mazalová (9.C). Dívky soutěžily v I. kategorii, která byla určena žákům 8. a 9. tříd a 3. a 4. ročníků gymnázií.
Soutěž probíhala písemnou formou. V první části žáci a žákyně samostatně pod dohledem pedagoga v rozmezí 60 minut vyplňovali jazykovou část, následně ve stejném čase zpracovávali část slohovou.
Na výsledky jsme si museli počkat, byly zveřejněny po Velikonocích. Mile nás však překvapily. Krásné třetí místo obsadila Leonka, která tímto postupuje do krajského kola. Také Terezka získala pěkné bodové hodnocení a, byť nepostupuje dále, zaslouží si velikou pochvalu.
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Leonce držíme pěsti v krajském kole, které se uskuteční 25. dubna 2023.

Michaela Žáková