O brněnskou dračici

Říj 3, 2024 | magazín, mažoretky

Vysmátý dráček s hůlkou je symbolem mezinárodní soutěžní přehlídky mažoretek, která se konala 21. září 2024 v Brně. Zajímavostí této soutěže, která se vrátila po několika letech do brněnské sportovní haly, je nástup mažoretek na klasickou dechovou hudbu bodovaný porotou. Je to takové ohlédnutí ke kořenům mažoretkového sportu. Poté následovaly choreografie na moderní hudbu. Hala byla plná nazdobených mažoretek z několika týmů. Viděly jsme sestavy s hůlkou (baton), pom-pomy i s praporem (flag), velké formace, sóla i miniformace. Hned v září se tedy mažoretky pustily do tréninku. Vymýšlely jsme nástupové sestavy a opakovaly skladby z loňského školního roku.

Máme radost za všechny naše malé slečny ze třech skupin, protože se postavily proti profesionálním týmům s velkým nasazením a vůbec se neztratily. Nakonec vybojovaly krásná umístění a domů si vezly medaile pro vzpomínku na vydařenou sobotu:
2. místo baton skupina 1
2. místo baton skupina 2
3. místo baton skupina 3
3. místo pom-pom skupina 3

Jako překvapení pro děvčata jsme natrénovaly sestavu s hůlkou i my, vedoucí, třídní učitelky dívek, maminky a bývalé mažoretky z naší školy. Tak jsme si vlastně s děvčaty navzájem celou sobotu fandily.
Velké obavy, nervozita, ale nadšení panovalo i v našich řadách. Letos to je rok, co jsme se nesměle začaly scházet a učit se točit s hůlkou. Po roce snažení si troufáme říci, že jsme v mnohém překonaly samy sebe a zkusily si první veřejné vystoupení. Porota nás ocenila zlatou medailí. Hlavně si ceníme kolektivu, že do toho šel. Děkujeme p. Kuchtové a p. Škůrkové za pomoc s kostýmy.

Tato sobota byla pro nás krásnou tečkou za loňským rokem a nyní se už těšíme na začátek další taneční sezóny.

Za mažoretky Ivana Poprachová a Dobromila Janečková