Na konci školního roku 2022/23 se nám podařilo uskutečnit novou akci. Paní učitelka Jana Cvilinková nás pozvala za dětmi do mateřské školky na Šumické. Nápad jsem předložila žákům 9. A a ti souhlasili, částečně asi i proto, že 29. června se ve škole ti nejstarší už tak trochu nudí. Nechtěli jsme však přijít jen tak, proto jsme se domluvili na krátkém programu.

Několik odvážlivců nacvičilo pohádku o Červené Karkulce, přidali se i jednotlivci z dalších devítek, sami si připravili i kostýmy a kulisy. Katka Furišová dokonce upekla bábovku a to nejen pro pohádkovou babičku, ale hlavně pro děti ze školky. Rodiče dětí z MŠ nás však velmi překvapili, když připravili ve spolupráci s učitelkami MŠ pro všechny opravdu bohaté občerstvení. Děkujeme.

Uvnitř školky jsou velké třídy, kde nás nejprve paní učitelky pomocí aktivit trochu seznámili, pro představení se však víc hodila zahrada, kam jsme se poté všichni společně přesunuli. „Herci“ ještě chvíli uvnitř zkoušeli, ale pak už předvedli své umění těm nejmenším. Sklidili velký potlesk, po kterém začala zasloužená hostina.

Velcí i malí kluci pak hráli různé míčové hry, přetahovali se na laně a užívali si čerstvý letní vzduch. Některé holky zavzpomínaly na svoje hry s panenkami a pak se věnovali společným aktivitám venku na zahradě. Děti měly v MŠ právě indiánský program, a tak jako dárky nachystaly čelenky i pro deváťáky.

Všem se nám setkání líbilo a doufáme, že i v dalším školním roce najde některá z devítek dostatek odvahy a chuti pokračovat. Třeba se z toho vyvine nová tradice.

Ing. Hana Konečná, ZŘŠ