Po půl roce tréninků jsme se v sobotu 17. 2. 2024 vydaly do Dubňan na první soutěž v tomto školním roce. Ačkoli jsme se přihlásily jako amatérský tým, byly jsme v těchto kategoriích jediné, a proto se našimi soupeřkami staly mažoretky z profi týmů, které trénují několikrát týdně. Konkurence byla tedy velmi silná. Do našich vystoupení dala děvčata vše a choreografie se jim povedlo velmi pěkně zatančit. Bohužel to v kategoriích kadetek (skupina 2 – zelená, skupina 3 – modrá) a juniorek (skupina 4 – černá) na umístění mezi profesionálkami nestačilo. Bronzové medaile nám dovezla skupina 4 (černá) v kategorii seniorek, kde mažoretky krásně předvedly choreografii pro menší počet starších dívek.

Aby se nám dařilo na příští soutěži lépe, pozvaly jsme na speciální trénink v neděli 25. 2. 2024 trenérku, porotkyni a moderátorku soutěží mažoretek Leu Roganskou z Brna. Lea nám pomohla vypilovat postavení těla a ukázala nám, jak správně na prvky s hůlkou. Budeme nadále pilně trénovat a snad zúročíme všechny připomínky a nápady v dalších soutěžích a vystoupeních. Ani naše trenérky nezahálí. V březnu se zúčastní dalšího školení, aby prohloubily znalosti pohybové průpravy a navázaly tak při našich trénincích na externí lektory.

Děkujeme vedení školy za poskytnutí prostředků na dopravu na soutěže a rodičům za vstřícný přístup. Největší poděkování patří dívkám, které nás vzorně reprezentovaly na soutěži a aktivně se v minulém pololetí zapojily nejen na pravidelných trénincích, ale také na několika soustředěních, která pro ně byla připravena.

Mgr. Dobromila Janečková, trenérka