Kynologický klub Pohořelice + žáci ZŠ Pohořelice

Čvn 29, 2024 | magazín

Chtějí vaše děti mazlíčka? Nejlépe pejska? A ví vůbec, jak se o něj starat? Kolik času mu musíte dát? Jak ho správně vycvičit, aby vás poslouchal? Možná něco z toho si žáci 2. – 5. ročníku uvědomili, když jim pohořelický kynologický klub udělal ukázku výcviku psů. Žáci se dozvěděli, že se dá vycvičit jakákoli psí rasa, ale že to stojí spoustu času, trpělivosti a lásky, že pejsek není věc, kterou si pořídíte, a když vás přestane bavit, tak ji odložíte. Kdyby uměl mluvit, o tom všem by mohl vyprávět Blesk, který má na cvičáku svůj domov a který byl nalezený jednoho dne uvázaný u zábradlí. Děti si také mohly vyzkoušet, jaké je to mít „na ruce“ takového velkého psa a samozřejmě byli pro ně připraveni mazlící psi, kteří ukázali, že i velký pes při správné výchově není zlý. Akce se líbila nejen dětem, ale i vyučujícím. Děkujeme členům kynologického klubu za ukázku výcviku a obrany a ti zase děkují žákům, kteří pro Bleska donesli spoustu pamlsků, jistě se rád podělí s ostatními pejsky. A pokud máte psa a chcete chodit na cvičák, tak v neděli ráno od 9:00 hodin Vás zde jistě rádi uvítají.

Mgr. Yvona Kardošová