Křížek sem, křížek tam

března 09, 2023

„Já jsem malej, ale šikovnej!“ vykřikoval čertík ve filmové pohádce Princezna ze mlejna.
„Jsou malí, ale šikovní,“ tvrdí paní učitelka od prvňáčků. Ti si totiž poprvé ve škole vyzkoušeli strategickou hru – piškvorky. Některé děti už s nimi nějaké zkušenosti měly.
My jsme hráli podle pravidel hry, tedy na pět stejných symbolů. Začali jsme postupným trénováním v hodinách matematiky. Druhé pololetí jsme zahájili třídním turnajem o titul „Piškvorková hvězda třídy“. Hrály opravdu všechny děti, hrály nadšeně. Náhodně se rozlosovaly do tří skupin, ve kterých se utkal každý s každým. Za vítězství se sbíraly body. Hráč s nejvyšším počtem ve skupince vyhrál a mohl se utkat s jiným vítězem. Závěrečný souboj dopadl nerozhodně, tak máme piškvorkové hvězdy tři. Hra nás naučila nejen předvídat, kombinovat, ale i přijmout prohru. Někdy to bylo i se slzičkami, ale i to nás učí přijmout vítězství druhého.
Děkuji paní asistentce, Janě Křížové, za pomoc s celým dnem. Bez ní bych nevěděla, kde mi hlava stojí. Organizačně náročný den jsme společně zvládly a nám už teď jen zní v uších jedna úžasná hláška našeho prvňáčka, nadšeného piškvorkáře: „Teď jsem nepoužil jen hlavu, ale i mysl.“

Za školáčky z 1.E Ivana Poprachová

Školní kolo recitační soutěže na 2. stupniStřípky z dění ve školní družině v letošním školním roce
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty