V úterý 25. dubna 2023 se konalo krajské kolo Olympiády z českého jazyka v I. kategorii, určené žákům 8. a 9. tříd, 3 a 4. ročníků osmiletých a 1. a 2. ročníků šestiletých gymnázií. Akce se konala ve Školicím centru Krajského úřadu Jihomoravského kraje a sjelo se na ni 28 nejúspěšnějších řešitelů z okresních kol. Naši školu zde vzorně reprezentovala Leona Mánková (9. A).
Soutěž, obdobně jako v kole okresním, probíhala písemnou formou a byla rozdělena na část gramatickou a slohovou. Zatímco na výsledky okresního kola jsme si museli počkat, výsledky krajského kola jsme věděli tentýž den. Leonka opět nezklamala a umístila se na krásném 10. místě.
Leonce k úspěchu srdečně gratulujeme a věříme, že si z Olympiády kromě diplomu odnáší cenné zkušenosti a také nově nabytá přátelství, protože olympiády nejsou jen o kompetici, ale také o setkávání a sdílení.

Mgr. Michaela Žáková