Chtěli byste si to vyzkoušet? My jsme to štěstí měli. V pátek 2. června prvňáčci z 1. D, 1. E a jejich paní učitelky spali na Paarově zámečku. Škola se jim proměnila v pohádkový svět, a to doslova. Tu perníková chaloupka, tam zase Rumcajs nebo Zlatovláska, pohádky na ně čekaly téměř v každém zákoutí. Všichni nocležníci se rázem proměnili v pohádkové bytosti. I jejich kostým nám napovídal, do které z pohádek jsme se vrátili. Večer to byl plný zážitků. Plnili jsme úkoly, za které třída získala indicie potřebné pro zvládnutí cesty za pokladem. Nebyly to jednoduché úkoly. Ani Honza, Růženka či Karkulka to neměli jednoduché. Kdopak se dnes učí ve škole zašívat vlkovi bříško či přebírat hrách nebo nosit polínka čertům pod kotel. Některé děti musely překonat strach při vstupu do pekla, jiné zase bolely nožičky, když měly vyjít schody do věže až za Růženkou. Všechno nakonec zvládly. Čekala na ně odměna ve starém kufru schovaném v zahradě, krásné svítící pohádkové tulipánky a královská hostina. Děkujeme rodičům, služebnictvu, za všelijaké dobroty. Měli jsme se možná i lépe než na zámku.
A jestli jsme spali? Sněhurka toho určitě naspala více. Někteří usnuli hned po procházce zámeckým parkem a některým se zase vůbec spinkat nechtělo. Nakonec se to povedlo všem. Takže všechno dopadlo dobře přesně jako v pohádkách. Věříme, že na to děti budou vzpomínat s nadšením.

Třídní učitelky Ivana Poprachová a Radka Baráková