Dne 5. června se všechny sedmé ročníky vydaly na exkurzi do ZOO Brno. Ta je situovaná do malebného prostředí Mniší hory a nabízí skvělou příležitost poznat různé druhy zvířat, něco nového se o nich dozvědět a strávit den na čerstvém vzduchu.

Do ZOO jsme dorazili kolem desáté hodiny. Žáci se rozdělili do skupinek, dostali pracovní listy s mapou areálu a vydali se objevovat tajemství zvířecího království. Během vyplňování pracovních listů měli možnost shlédnout africkou savanu s majestátnými žirafami, fascinujícími zebrami a rychlými antilopami. V pavilonu Tropic je vlhké a teplé prostředí přeneslo do tropických deštných pralesů, kde viděli barevné papoušky a různé druhy plazů. Napínavé bylo setkání se šelmami, hlavně tygry. Mnoho žáků zamířilo k výběhům severských zvířat. Zdejším nejpřitažlivějším exponátem jsou jistě lední medvědi.

Exkurze do ZOO Brno byla úžasným zážitkem, který přiblížil krásu a diverzitu živočišné říše a naučil mnohé o důležitosti chránit přírodu a zvířata. ZOO Brno je místem, které rozhodně stojí za návštěvu.

Mgr. Věra Harvánková